Dlaczego strony internetowe długo się ładują?

Często w pracy jesteśmy zmuszeni do przeglądania niektórych stron na bieżąco.

Często w pracy jesteśmy zmuszeni do przeglądania niektórych stron na bieżąco. Niestety zdarzają się sytuacje, w których jedna witryna ładuje się pięć minut, a na końcu jesteśmy świadkami wyskakującego komunikatu „brak połączenia z internetem”. Nie da się ukryć, że nie jest to zbyt ciekawe doświadczenie. Ciągłe czekanie bywa niezwykle irytujące i frustrujące. Aby zapobiegać takim sytuacjom warto wykonać kilka kroków. Sprawmy sobie przysługę, aby praca nie była dla nas czymś nieprzyjemnym, lecz sprawiała nam radość.

Co zrobić, aby strony szybciej się ładowały?

Często w pracy jesteśmy zmuszeni do przeglądania niektórych stron na bieżąco. Niestety często jest to wina przestarzałych części w naszym urządzeniu. Warto wiedzieć, że odpowiednie podzespoły zminimalizują ryzyko związane z wolnym ładowaniem się stron. HP ProBook 430 G7 wyposażony jest w procesor Intel Core i5 10210U (triocomputers.com.pl), dysk twardy typu SSD o pojemności 256 gigabajtów, zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics oraz 8 gigabajtów RAMU. Tego typu zestaw zagwarantuje nam sprawne wczytywanie się wszystkich witryn internetowych.

W starszych modelach możemy podjąć kilka działań, które w pewnym stopniu mogą nam pomóc. Przede wszystkim zacznijmy od przeglądarki jaką posiadamy. System windows 10 standardowo posiada „Internet Explorer”, która nie słynie z zawrotnych prędkości. Warto ją zmienić, są one ogólnodostępne w sieci za darmo, a mogą mieć spory wpływ. Następnym krokiem jest zwrócenie uwagi na zasięg i jakość naszego połączenia. Jeśli przebywamy w dalekiej odległości od routera, powinniśmy znaleźć lepsze miejsce, aby laptop nie gubił sieci. Sprawdźmy również czy laptop nadmiernie się nie nagrzewa- kiedy intensywnie pracuje jego wydajność spada, co również może mieć wpływ na ładowanie się stron internetowych. Powinniśmy także pozbyć się przestarzałych danych, które nie są już nam potrzebne, aby zwolnić trochę miejsca na dysku.

Biznes zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com