HP EliteBook 840 Aero G8: notebook dla zaawansowanych w lżejszej odsłonie

Producenci notebooków nieustannie prześcigają się w ulepszaniu proponowanych rozwiązań

Producenci notebooków nieustannie prześcigają się w ulepszaniu proponowanych rozwiązań. W maratonie uczestniczy amerykańskie przedsiębiorstwo HP, które ostatnio zaprezentowało jednego z najlżejszych ultrabooków na świecie. HP EliteBook 840 Aero G8 to maszyna, która pozwala na pracę z dyskiem SSD, procesorem Intel Tiger Lake, a także pamięcią operacyjną DDR4 o szybkości 3200 MHz. Będziemy mogli pracować z grafiką Intel Iris Xe – jej model jest zależny od konfiguracji. Zapraszamy do zapoznania się z technologiami, w jakie wyposaża nas ten notebook.

HP EliteBook 840 Aero G8 to według producenta najlżejszy notebook świata

Producenci notebooków nieustannie prześcigają się w ulepszaniu proponowanych rozwiązańPraca z wielu lokalizacji na świecie jest dla osób pracujących zdalnie wyzwaniem. Potrzebne są nie tylko dobre zabezpieczenia, wytrzymałość, ale też łatwość w transporcie. Trzymanie w plecaku ciężkiego notebooka przez wiele godzin nie jest przyjemne. Z problemem tym możemy łatwo się uporać wybierając nowoczesne i lekkie rozwiązania takie jak HP EliteBook 840 Aero G8. Waga urządzenia to zaledwie 1,13  kg. Posiada 14-calowy ekran w rozdzielczości Full HD z matrycą antyodblaskową IPS.

Na szczególną uwagę zasługuje za obecność licznych udogodnień w postaci Clickpada – obsługi gestów wielopunktowych, autorskiego oprogramowania chroniącego w trakcie podróży, a także funkcji audio w postaci głośników stereo Bang & Olufsen. Dołączony jest zasilacz HP Smart USB typu C 65 W oraz karta sieciowa Intel Wi-FI 6 AX201. Całość objęta jest gwarancją na okres 3 lat.

Lekki laptop połączony z zaawansowaną technologią Tiger Lake

Kluczowym elementem decydującym o wydajności modelu HP EliteBook 840 Aero G8 jest obecność procesora z serii Tiger Lake. Jednostka Intel jest na płycie głównej umieszczona w sąsiedztwie karty graficznej Intel HD Graphics z serii Iris X oraz dwóch slotów pamięci operacyjnej obsługujących do 64 GB DDR4-3200 MHz.