Jak poradzić sobie z uszkodzonym wejściem na słuchawki?

Duża część użytkowników laptopów regularnie używa słuchawek lub głośników podczas oglądania filmów czy słuchania ulubionych utworów

Duża część użytkowników laptopów regularnie używa słuchawek lub głośników podczas oglądania filmów czy słuchania ulubionych utworów. Jest to świetne rozwiązanie, które zaspokoi nawet największych fanów muzyki. To od nas zależy, jakiej jakości dźwięk będziemy słyszeć z notebooka. Niestety często zdarza się, że wejścia słuchawkowe ulegają zniszczeniu. Kawałki plastiku wyłamują się, przez co próba podłączenia zewnętrznego urządzenia audio kończy się fiaskiem. Ważne jest, aby uporać się z tym problemem, spotkania online w pracy czy też odtwarzanie publicznie prezentacji może okazać się bardzo utrudnione.

Uszkodzone wejście na słuchawki – co robić?

Duża część użytkowników laptopów regularnie używa słuchawek lub głośników podczas oglądania filmów czy słuchania ulubionych utworówNajprostszym sposobem od którego zacznę jest oddanie laptopa do serwisu. Przykładowo w urządzeniu HP ProBook 430 G7 karta dźwiękowa jest wysokiej jakości, natomiast wymiana złącza nie jest skomplikowanym procesem. Co prawda będziemy musieli trochę poczekać, aż dojdzie do wymiany odpowiednich części oraz słono za to zapłacić, ale mamy pewność, że nie jest to rozwiązanie krótkoterminowe, a jakość dźwięku dzięki karcie w wymienionym wcześniej modelu nadal będzie odpowiednia.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie zakup zewnętrznej karty dźwiękowej. Na internetowych portalach aukcyjnych są one dostępne nawet od 5 złotych, jednak często jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, a jakość odtwarzanej muzyki pozostawia wiele do życzenia. Są to urządzenia, które powinniśmy podłączyć do USB. Działają na podobnej zasadzie co zwykłe karty dźwiękowe, mają wejście na mikrofon i słuchawki, jednak jakościowo są dużo gorsze chociażby od oryginalnych kart umieszczonych w modelu HP ProBook 430 G7. Jest to natomiast dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby zaoszczędzić pieniądze i nie jest dla nich istotna jakość wykonania, wykończenia i odtwarzanych dźwięków.

Komputer zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com