Jak przenieść plik z laptopa na telefon?

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których chcielibyśmy przenieść dowolny plik z dysku twardego na nasz telefon

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których chcielibyśmy przenieść dowolny plik z dysku twardego na nasz telefon. Pomimo, że nie jest to trudna czynność, to jednak nadal sprawia problem niektórym użytkownikom. W jaki sposób szybko i skutecznie przenieść plik z laptopa na telefon? Jak tego dokonać, aby nie komplikować sobie tej prostej czynności? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością odpowiada na najbardziej nurtujące pytania.

Skorzystaj z możliwości podłączenia kabla USB

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których chcielibyśmy przenieść dowolny plik z dysku twardego na nasz telefonJeśli szukasz sposobu na przeniesienie pliku z laptopa na telefon, warto zdecydować się na najprostsze rozwiązania. Dlatego też warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam kabel USB. W każdym przypadku wygląda to bardzo podobnie. Nie ma znaczenia czy jesteśmy posiadaczami modelu Dell Latitude 7320, czy jeszcze jakiegoś innego- w zdecydowanej większości i tak mamy do czynienia z systemem operacyjnym Windows. Wystarczy więc podłączyć telefon do laptopa. Po chwili na pulpicie powinien pojawić się komunikat o możliwości otworzenia plików. Jeśli do tego nie doszło, wystarczy odblokować ekran naszego smartfona.

Inne ciekawe rozwiązania, które są godne uwagi

Jak jeszcze można przesłać pliki z laptopa na telefon? Otóż ciekawym rozwiązaniem wydaje się być moduł Bluetooth. Kiedy uda nam się sparować dwa różne urządzenia, wówczas możemy cieszyć się z możliwości przesyłania plików, bez konieczności podłączania kabli. Alternatywnie plik możemy przesłać sobie na pocztę bądź na dysk Google, a następnie pobrać go za pośrednictwem smartfona.