Jaki laptop do biura i dla studenta?

W dzisiejszych czasach laptop stanowi podstawowe narzędzie pracy zarówno dla osób zatrudnionych w biurze, jak i studentów

W dzisiejszych czasach laptop stanowi podstawowe narzędzie pracy zarówno dla osób zatrudnionych w biurze, jak i studentów. W obu tych przypadkach doskonale sprawdzi się model łączący w sobie estetyczny design z atrakcyjną ceną oraz dobrą funkcjonalnością. Oczywiście przyda się również wydajność na poziomie pozwalającym na swobodne korzystanie z różnych programów (kalkulacyjnych, graficznych, projektowych itp.) czy oglądanie multimediów. 

Wytrzymała i smukła obudowa to priorytet

W dzisiejszych czasach laptop stanowi podstawowe narzędzie pracy zarówno dla osób zatrudnionych w biurze, jak i studentówWybierając laptop do zastosowań biurowych i nauki, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość wykonania jego obudowy. Zaleca się postawienie na nowoczesny model z aluminium, włókna węglowego bądź przynajmniej wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Pożądana waga to maksymalnie 1,8 kg, natomiast grubość do 1,5 cm. Wymienione parametry z pewnością przełożą się na świetną odporność sprzętu na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe przenoszenie go z miejsca na miejsce (co ma znaczenie zwłaszcza dla wiecznie zabieganych studentów). Jeśli chodzi o przekątną ekranu, to w w zupełności wystarczy 14 cali – taki rozmiar stanowi bowiem idealny kompromis między komfortem pracy a mobilnością. Biorąc pod uwagę powyższe wymagania, godny polecenia jest m.in. model Asus ExpertBook B1 B1400.

Pamiętajmy o ergonomicznej klawiaturze

Laptop przeznaczony do uniwersalnej eksploatacji musi być wyposażony w ekran o rozdzielczości Full HD charakteryzujący się matową matrycą. Umożliwi to bezproblemowe korzystanie z niego nawet w warunkach silnego nasłonecznienia i jednocześnie zagwarantuje wyraźny obraz o nasyconej kolorystyce. Wydajność zależy w ogromnej mierze od pojemnej pamięci RAM (minimum 8 GB, a najlepiej 16 GB), szybkiego procesora (Intel Core i5 bądź i7, ewentualnie AMD Ryzen 5) oraz dysku SSD o konstrukcji półprzewodnikowej (znacznie sprawniejszego i trwalszego od talerzowego odpowiednika HDD). Z pewnością przyda się też bateria trzymająca od 8 do 10 godzin, a także klawiatura wyspowa z opcją podświetlenia i blokiem numerycznym.