Lenovo 14w – ciekawy laptop dedykowany edukacji wyższej

Na rynku wiele jest laptopów dedykowanych zwykłym konsumentom, graczom czy formom, jednak niewiele jest urządzeń takich, które z założenia przeznaczone są dla wykładowców akademickich i innych pracowników uczelni

Na rynku wiele jest laptopów dedykowanych zwykłym konsumentom, graczom czy formom, jednak niewiele jest urządzeń takich, które z założenia przeznaczone są dla wykładowców akademickich i innych pracowników uczelni. Jednak to się powoli zaczyna zmieniać, a doskonałym przykładem takiego urządzenia jest laptop Lenovo 14w.

Na rynku wiele jest laptopów dedykowanych zwykłym konsumentom, graczom czy formom, jednak niewiele jest urządzeń takich, które z założenia przeznaczone są dla wykładowców akademickich i innych pracowników uczelniJest to urządzenie nastawione na pracę związaną z edukacją, która odbywa się w różnych warunkach. Sercem laptopa jest procesor AMD A6-9220C wraz ze zintegrowanym układem graficznym, który zapewnia komfortową pracę, a przy tym jest niezwykle energooszczędny. Dostajemy też do dyspozycji 4GB pamięci RAM DDR4 o częstotliwości 2400MHz. Do przechowywania danych służy dysk SSD o pojemności 128GB.

Laptop wyposażony jest w 14-calową matową matrycę IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Co więcej, dostępny jest też wariant urządzenia z dotykową matrycą, co w sektorze edukacji wyższej jest niezwykle cenione. Laptop, jak na nowoczesny sprzęt przystało, wyposażony jest w Wi-Fi i Bluetooth, a do tego posiada jeden port USB-C, 2 porty USB 3.0, czytnik kart MicroSD, wyjście HDMI, mikrofon, a także powszechne w klasie biznesowej gniazdo Kensington Lock, pozwalające na przytwierdzenie linki, która będzie chronić laptopa przed kradzieżą.

Ponieważ praca o charakterze edukacyjnym odbywać się może w różnych — także niekorzystnych — warunkach, laptop ten charakteryzuje się niezwykle wzmocnioną konstrukcją charakterystyczną dla sprzętu klasy biznesowej lub dla sprzętu do pracy w terenie. Jest wiec odporny na zalanie, a także na wstrząsy, co czyni go niezwykle dobrym wyborem.

Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 10, z którym w pakiecie dostajemy też usługę Office 365, co umożliwia wygodną pracę zespołową nad różnymi projektami. Do tego laptop działa nawet do 10 godzin na jednym ładowaniu. Warto więc rozważyć zakup laptopa  Lenovo 14w, kiedy szuka się laptopa dostosowanego do zastosowań charakterystycznych dla edukacji wyższej (więcej). Poza wykładowcami akademickimi zainteresuje się nim z pewnością także niejeden student.

Obraz StartupStockPhotos z Pixabay