Lenovo ThinkPad P15s Gen 2

Niedawno firma Lenovo przedstawiła nam nową generację swoich 15-calowych mobilnych stacji roboczych, charakteryzujących się świetnymi parametrami

Niedawno firma Lenovo przedstawiła nam nową generację swoich 15-calowych mobilnych stacji roboczych, charakteryzujących się świetnymi parametrami. Komputer, o którym dzisiaj przyjdzie nam dzisiaj opowiadać to Lenovo ThinkPad P15s Gen 2 (więcej: icom-computer.pl). Jest to już druga generacji świetnie przyjętego 15-calowego komputera przeznaczonego do użytku profesjonalnego.

Niedawno firma Lenovo przedstawiła nam nową generację swoich 15-calowych mobilnych stacji roboczych, charakteryzujących się świetnymi parametramiJako że jest to stacja robocza, najważniejszą jej kwestią są podzespoły, które w tym modelu naprawdę zachwycają. Sercem komputera jest procesor dostarczony przez firmę Intel pod postacią układu Core i7 1185G7. Jest to najnowszej generacji procesor z serii Tiger Lake, która charakteryzuję się wysoką wydajnością połączoną z niskim poborem energii. Procesorem graficznym umieszczonym w urządzeniu jest NVIDIA Quadro T500. Całość jest zwieńczona pamięcią RAM, której wartość w zależności od konfiguracji może wynosić od 16 GB do oszałamiających 48 GB w technologii DDR4.

Pracując na nowym Lenovo ThinkPad P15s Gen 2 przyjdzie nam patrzeć na 15-calowy ekran IPS o rozdzielczości zależnej od wybranej konfiguracji. Przyjdzie nam wybierać między  rozdzielczością Full HD (1920 × 1080), a 4K UHD (3840 × 2160). Na ekranie będziemy mogli pracować komfortowo nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych takich jak mocno oświetlone pomieszczenia dzięki zastosowaniu matowej matrycy ekranu.

Wygodę podczas pracy zapewni nam pełna wygodna klawiatura, wyposażona w podświetlenie. Na środku klawiatury znajdziemy charakterystyczny dla serii ThinkPad trackpoint, który funkcjonalnością może zastąpić myszkę czy wbudowanego poniżej klawiatury touchpada. Każdego użytkownika powinien również zadowolić fakt, że urządzenie jest wyposażone w mnogość różnego rodzaju portów. Takich jak USB 3.0, Thounderbolt 4 czy czytnik kart microSD. Warty wspomnienia jest również fakt, że komputer jest dobrze zabezpieczony. W skład zabezpieczeń wchodzi między innymi czytnik linii papilarnych uniemożliwiający dostęp niepowołanych osób do komputera.