Lenovo ThinkPad T14 – co nowego przynosi ze sobą?

Wraz z kolejnym rokiem producenci laptopów wypuszczają na rynek kolejne produkty

Wraz z kolejnym rokiem producenci laptopów wypuszczają na rynek kolejne produkty. Tym razem przyjrzymy się jednemu z laptopów kierowanych do klientów biznesowych, a będzie nim model ThinkPad T14 od firmy Lenovo. Dowiemy się jakie posiada parametry i dla kogo jest adresowany. Zapraszamy do lektury zarówno klientów indywidualnych jak i przedstawicieli firm.

Procesor i pamięć

Wraz z kolejnym rokiem producenci laptopów wypuszczają na rynek kolejne produktyZacząć należy od całkiem niezłych elementów wewnętrznych. Mamy tutaj między innymi procesory Intel Core 10 generacji, które posiadają nazwę kodową Intel Comet Lake. Charakteryzują się bardzo niskim napięciem pracy, przez co straty wydajnościowe są minimalne. Jest to bardzo ważne pod kątem zużycia energii, ponieważ laptop służbowy powinien przede wszystkim być w stanie długo pracować bez konieczności podłączania się do sieci. Lenovo ThinkPad T14 będzie posiadał płytę główną zdolną obsłużyć aż do 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Na pewno pomoże to w uruchamianiu nawet bardzo wymagających aplikacji.

Wyświetlacz i dysk

Jeśli spojrzymy na kwestię ekranu, to tutaj sprawy mają się również bardzo dobrze. Zastosowano wyświetlacz 14-calowy, co pozwala na bezproblemowe prezentowanie obrazu w rozdzielczości Full HD, przy jednoczesnych kompaktowych wymiarach urządzenia. Można powiedzieć, że jest to dosłownie idealna wielkość ekranu dla zastosowań biznesowych. Jeśli chodzi natomiast o dysk twardy, to właściciele Lenovo ThinkPad T14 z pewnością się nie zawiodą. Na pokładzie znajdą bowiem wyjątkowo szybkie jednostki SSD o pojemności mogącej dojść aż to jednego terabajta.

Zdaniem naszej redakcji na pewno warto rozważyć zakup tego urządzenia, gdy tylko zacznie pojawiać się w sklepach. Na pewno zadowoleni będą z niego zarówno użytkownicy profesjonalni jak i amatorzy. Sprzęt sprawdzi się też podczas wyjazdów służbowych i delegacji, ze względu na pojemny akumulator.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com