Lenovo ThinkPad T14 – T490 w nowej odsłonie

Seria ThinkPad T swoje początki miała już w roku 2000, kiedy to IBM zdecydowało się wypuścić na rynek konsumencki laptopy dla przedsiębiorców

Seria ThinkPad T swoje początki miała już w roku 2000, kiedy to IBM zdecydowało się wypuścić na rynek konsumencki laptopy dla przedsiębiorców. Po przejęciu serii w 2015 roku przez Lenovo firma zdecydowała się zmienić konwencję nazewniczą – mieliśmy zatem do czynienia z dłuższym oznaczeniem Txxx zamiast Txx. Po latach postanowiono jednak wrócić do pierwotnych korzeni. I tak w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się najnowszego modelu Lenovo ThinkPad T14 (następcy T490). Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać pełną specyfikację urządzenia.

Notebook pełen zalet z obszernym pakietem udogodnień

Seria ThinkPad T swoje początki miała już w roku 2000, kiedy to IBM zdecydowało się wypuścić na rynek konsumencki laptopy dla przedsiębiorcówZłącza i porty w T14 zapewnią nam przyspieszoną łączność z urządzeniami peryferyjnymi. Dzięki dwóm portom USB-C nie będziemy musieli się martwić o to, czy mobilny komputer pozwoli podładować mobilne akcesoria. Thunderbolt umożliwi lepszy odbiór wyświetlanego obrazu. Technologia ta świetnie współgra ze wszelkiego rodzaju zewnętrznymi dyskami.

Spodziewać możemy się nowoczesnych technologii, m. in. funkcji szybkiego ładowania, polepszonej jakości dźwięku dzięki Dolby Atmos i podrasowanej jakości obrazu dzięki innowacyjnym panelom WQHD (standardowo w ofercie FHD). Jak przystało na Lenovo, w zestawie otrzymamy pełen zestaw biznesowych zabezpieczeń: moduł TPM 2.0, system uwierzytelniania online, zasłonkę ThinkShutter i złącze Kensington lock.

Specyfikacja techniczna zgodna jest z najnowszą generacją procesorów Intel. W związku z tym otrzymamy jednostkę z serii Comet Lake, kompatybilny z Intel Optane dysk SSD (256 GB – 2 TB) oraz zintegrowaną grafikę tego samego producenta. W kwestii pamięci RAM otrzymamy 4 sloty, w których zmieścimy do 48 GB DDR4 2600 MHz. W pracy zdalnej przyda się nowoczesna łączność Wi-Fi 6 oraz opcjonalny modem LTE (https://pl.wikipedia.org/wiki/Long_Term_Evolution). Całość zasilona zostanie baterią o pojemności 50 Wh, co przełoży się na czas pracy wynoszący nawet do 20 godzin.

Business obraz autorstwa freepik - www.freepik.com