Mało pamięci na dysku – co robić?

Kiedy po zakupie nowego urządzenia na dysku twardym posiadamy jedynie system operacyjny, możemy cieszyć się z dużej ilości wolnego miejsca

Kiedy po zakupie nowego urządzenia na dysku twardym posiadamy jedynie system operacyjny, możemy cieszyć się z dużej ilości wolnego miejsca. Niestety po jakimś czasie zaczynamy instalować zarówno gry komputerowe, a także zaawansowane programy, przez co liczba wolnej pamięci znacznie się zmniejsza. Na szczęście za pomocą kilku kroków jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym problemem. W jaki sposób zwiększyć ilość wolnego miejsca? Jaki rodzaj dysku powinniśmy wybrać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy. 

W jaki sposób pozbyć się problemu wolnej pamięci?

Kiedy po zakupie nowego urządzenia na dysku twardym posiadamy jedynie system operacyjny, możemy cieszyć się z dużej ilości wolnego miejscaWłaściwie ilość wolnej pamięci możemy zwiększyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest oczywiście usunięcie starych plików, które są na dzień dzisiejszy bezużyteczne. Mogą to być zdjęcia, muzyka lub filmy. Warto poszperać w różnych folderach, które już dawno nie były odwiedzane, może to właśnie tam znajdziemy plik o dużej wadze. Jeśli chcemy usunąć programy lub gry, warto skorzystać z opcji dostępnej w panelu sterowania o nazwie „dodaj lub usuń programy”. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Drugim sposobem jest zakupienie większego dysku. Coraz częstszym rozwiązaniem jest jednak dokupienie innego nośnika pamięci. Wydaje się to być świetnym rozwiązaniem w przypadku HP EliteBook x360 1040 G7, który to bez problemu jest w stanie pomieścić wewnątrz więcej niż jeden dysk twardy (więcej: http://triocomputers.com.pl/jak-przygotowac-sie-do-pierwszej-rozmowy-przez-internet/).

Jaki dysk wybrać?

Do wyboru mamy najczęściej dyski typu SSD i HDD. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim te pierwsze mają większą prędkość zapisywania i odczytywania danych, jednak są stosunkowo droższe i mają mniej dostępnej pamięci. W przypadku HDD mamy do czynienia z niższą ceną, jednak też z niższą prędkością i większą ilością wolnego miejsca.

Szkoła autorstwa freepik - pl.freepik.com